Lovely Land's Story

"Three events-one character" jest projektem realizowanym przy współpracy ze szkołami partnerskimi z Turcji, Słowacji i Włoch. Głównym celem i założeniem projektu było zaprezentowanie trzech ważnych wydarzeń w życiu każdego człowieka, takich jak: narodziny, ślub i pogrzeb. W czasie trwania projektu uczniowie przygotowywali różne prezentacje, które miały na celu zaprezentowanie jak poszczególne wydarzenia wyglądają w poszczególnych krajach. Analizując zebrany materiał uczniowie mogli doszukiwać się podobieństw i różnic. Dzięki tej przygodzie odkrywaliśmy nowe kultury, tradycje, które ludzie pielęgnują w różnych zakątkach Europy. I w ten sposób została powołana do życia nasza bohaterka, którą stworzyli uczniowie. Uczestnicy projektu wspólnie nadali jej imię Lovely Land, które w zadziwiający sposób kryje w sobie cząstki nazw wszystkich krajów partnerskich.

*sLOVakia– turkEy- itaLY and poLAND*

Przez kilka miesięcy powstawała historia życia od jej narodzin, przez obrzędy zaślubin i wesela do jej śmierci. Historia o tyle fantastyczna, że wzbogacona o wiele różnych tradycji i obrzędów pochodzących z różnych zakątków świata. Zapraszamy do przeczytania "Lovely Land's story" (Episode 1) (Episode 2)